ul. Piotrkowska 64, Opoczno
Pn - Pt 9:00 - 17:00 / Sobota 9:00 - 13:00
690 052 400
Antyrefleks

Antyrefleks - Co to jest? Dlaczego go stosujemy?  Antyrefleks jest specjalną powłoką stosowaną w soczewkach okularowych, której zadaniem jest odbijanie promieni padającego światła od przedniej oraz tylniej powierzchni soczewki. Dzięki zastosowaniu tego systemu do naszych oczu dociera stosunkowo niewielka ilość światła, dodatkowo niwelując odblaski oraz zmniejszając kontrast obrazu.

  Ostatnia z wymienionych zalet jest szczególnie istotna dla osób, które dbają o to, jak wyglądają w oczach innych. Nie posiadając antyrefleksu nasze oczy wyglądają zdecydowanie mniej atrakcyjnie - na zdjęciach z łatwością rozpoznamy, kto z osób fotografowanych posiada, a kto nie posiada powłoki antyrefleksyjnej.

  Stosując antyrefleks możemy być pewni, że wyeliminujemy wyżej wymienione problemy, natomiast najważniejsze jest to, że obraz, na który patrzymy będzie zdecydowanie bardziej przejrzysty.

  Antyrefleksy różnią się od siebie kolorem - popularnymi odcieniami są m.in: jansnozielony, fiołkowy czy niebieski. Zdarzają się także okulary z powłoką antyrelfeksyjną bez widocznego zabarwienia, natomiast nie wpływa to w żaden sposób na pogorszenie jakości widzenia. Zastosowanie wybranego koloru jest jedynie kwestią gustu jego posiadacza.
Antyrefleks


Jakie są zatem najważniejsze zalety posiadania okularów z powłoką antyrefleksyjną  1. Poprawienie jakości oraz komfortu widzenia
  2. Powłoka antyrefleksyjna pełni rolę filtra dla fal światła (np. komputerowego), a co za tym idzie wpływać na zmniejszenie typowych problemów osób narażonych na długie przebywanie przed komputerem, odbiornikiem telewizyjnym - mowa o częstych bólach głowy, problemów ze snem czy koncentracją
  3. Na okulary z powłoką antyrefleksyjną można zastosować dodatkowe warstwy, które poprawią komfort ich użytkowania poprzez zwiększenie odporności na zarysowania czy łatwiejsze odparowywanie

  Antyrefleks jest szczególnie polecany dla osób, które odczuwają dyskomfort spowodowany długim przebywaniem przed komputerem czy telewizorem. Natomiast właściowści antyrefleksu doceni każdy, kto dba o komfort i zdrowie swoich oczu.
Antyrefleks